Laureat Małopolskiego Konkursu Biologicznego 2018

 

Uczennica klasy IIID Gimnazjum Matylda Szymanek uzyskała tytuł laureata Małopolskiego Konkursu Biologicznego. W dniu 6.04.2018r. Na Uniwersytecie Pedagogicznym odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń oraz symbolicznych nagród wszystkim 27 laureatom z małopolskich gimnazjów.

 
 

Mistrz Pięknego Czytania

W dniu 28 marca 2018 r., w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej,  odbyła się gala XI edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania, podczas której nagrodę główną w kategorii gimnazja odebrał Aleksander Skawiński, uczeń klasy III d. Tytuł Mistrza Pięknego Czytania wywalczył prezentując jury ciekawą, aktorską  interpretację fragmentu książki A. Sapkowskiego pt. "Ostatnie życzenie".

LAUREACI XXIV KRAKOWSKIEGO TURNIEJU WIEDZY O MITOLOGII I ANTYKU

 11 grudnia 2017 r. w Centrum Kultury Podgórza odbył się uroczysty finał XXIV Krakowskiego Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku. Z przyjemnością informujemy o uczennicach naszego Gimnazjum, które wykazały się dużą wiedzą o mitach greckich oraz umiejętnością ilustrowania i recytowania. 
II miejsce w konkursie recytatorskim na interpretację wiersza związanego ze starożytnością otrzymała Katarzyna Piątek z kl. IIc, zaś Magdalena Hojoł i Maja Lipkowska – obie z IIb, zdobyły wyróżnienia. 
Również II miejsce zdobyła Anastasia Zaaliszwili – w kategorii plastycznej na rysunek inspirowany losami Heraklesa. 
W konkursie wiedzowym, wymagającym perfekcyjnej znajomości mitów, historii, sztuki czy teatru greckiego, wykazała się uczennica IIb – Magdalena Hojoł, która uzyskała III miejsce.
 
Naszym laureatkom serdecznie gratulujemy!
 

Wyniki XI Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy pt. „W kręgu mitów i kultury antycznej”

31 maja 2017 r. w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży odbył się uroczysty finał XI Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy pt. „W kręgu mitów i kultury antycznej”. Uczennica Magdalena Hojoł z klasy Ib znalazła się w gronie zaproszonych laureatów i otrzymała list gratulacyjny za wiedzę merytoryczną i wysoki wynik w powyższym konkursie.

Gratulujemy Magdzie i życzymy zajęcia I miejsca w przyszłym roku!

"Zimą malowane" - konkurs fotograficzny

„Zimą malowane” – konkurs fotograficzny
Sukces naszych uczniów!
 
23 lutego 2017 roku w siedzibie organizatora – Domu Kultury Podgórze odbył się uroczysty finał konkursu fotograficznego pt. „Zimą malowane”. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych uczniów z krakowskich szkół znalazło się aż dziewięcioro uczniów Gimnazjum nr 23. Oto oni:
I miejsce - Dominika Surman, kl. 3d,
III  miejsce ex aequo -  Justyna Longawa, kl. 2d oraz  Jakub Lipka, kl. 3a,    
Wyróżnienia -  Aleksandra Kozieł, kl. 3a, Jan Tekieli, kl. 3d, Gabriel Szostak, kl. 3d, Gabriela Molicka, kl. 3d, Matylda Szymanek, kl. 2d oraz Corrina Dolińska, kl. 1f.       
Uczniom nagrodzonym i wyróżnionym w konkursie oraz ich opiekunom – p. Małgorzacie Korpal i p. Annie Wojakowicz gratulujemy!
Nagrodzone zdjęcia.    

Finał konkursu literacko-plastycznego „Kazimierz – miejsce na Ziemi”

Z radością informuję o sukcesach odniesionych przez uczniów Gimnazjum nr 23 w Krakowie podczas kolejnej edycji konkursu literacko – plastycznego „Kazimierz miejsce na Ziemi” organizowanego przez Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży pod patronatem Prezydenta M. Krakowa.
Warto dodać, że do konkursu zgłoszono ok 500 prac i były oceniane w trzech kategoriach wiekowych.

 

Zobacz listę nagrodzonych uczniów

Nasze Szkoły

1% podatku

DSD - Baner

Szkoła Odkrywców Talentów