Uroczystości

Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Tak świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości!
 
Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wszyscy uczniowie klas 4-8 oraz III gimnazjum wzięli udział w projekcie edukacyjnym zatytułowanym „ Od stu lat niepodległa - co nam zostało z tych lat”.  Mieli za zadanie zrobić  plakaty ukazujące historię oraz kulturę Polski z lat 1918-2018, a także pod opieką wychowawców przygotować prezentacje, które społeczność szkoły mogła podziwiać 9 listopada 2018r.
W trakcie uroczystości zobaczyliśmy świetne  inscenizacje wykonane do piosenek z okresu dwudziestolecia międzywojennego, okupacji, czasów PRL-u. Mogliśmy także podziwiać wspaniałe stroje z minionych czasów  i zapoznać się z naszą przeszłością.
Pokazom towarzyszyła projekcja ciekawych filmów, plakatów, fotografii ukazujących realia ostatnich stu lat. Podczas imprezy były momenty powagi, wzruszeń, ale także świetnej zabawy.
Ta radosna uroczystość spotkała się z entuzjastycznym  przyjęciem ze strony szkolnej społeczności i wszystkich gości. Szczególnie wiele emocji wzbudził występ przygotowany przez nauczycieli.
 Na zakończenie wszyscy wspólnie bawili się przy dźwiękach piosenki „Przeżyj to sam”,  która znakomicie oddała nastrój całej uroczystości. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu  nauczycieli, uczniów i rodziców z pewnością ta impreza na długo pozostanie w naszej pamięci.
 
Organizatorkami projektu były: M.Korpal, M.Kołaczyńska, A.Oczko-Cieśla, E.Czmielewska, D.Przebinda i J.Sadowska.
 
 

Jasełka 2017

Dnia 21 grudnia 2017 w naszej szkole odbyły się jasełka przygotowane przez klasę 3d. Przedstawienie rozpoczęło się od przypomnienia stworzenia świata i pierwszego grzechu Adama i Ewy. Po tym wprowadzeniu zaczęła się akcja właściwa-zwiastowanie najświętszej Maryi Panny, a potem podróż Józefa i Maryi do Betlejem. Gdy Jezus przyszedł na świat, aniołowie udali się do pasterzy aby im zwiastować przyjście Emanuela. Po ich przybyciu pasterze ofiarowali Bogu: owieczkę, masło i baranka. Natomiast królowie dali mu: mirrę, kadzidło i złoto. Spektakl został podsumowany podzieleniem się opłatkiem. Po spektaklu pani Dyrektor złożyła życzenia i ogłosiła wyniki konkursu na najładniejsze stoisko.

 

Zakończenie roku szkolnego klasy III

21.06.2017 uczniowie klas III wzięli udział w uroczystym zakończeniu nauki w gimnazjum. Tradycyjnie wydarzenie miało miejsce w auli Collegium Novum. Pani Dyrektor Justyna Sikorska-Grzyb przypomniała sukcesy absolwentów, ciepłe słowa do uczniów i nauczycieli w imieniu rodziców skierowała pani Anna Różycka. Mamy nadzieję, że przez długiel lata przetrwają wszystkie więzi łączące członków naszej małej społeczności.

Święto Konstytucji 3 Maja

W tym roku obchody Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczęliśmy dużo wcześniej. Ponieważ odbyły się one w formie gry terenowej, musieliśmy się do niej przygotować merytorycznie. W marcu nauczyciele wychowawcy wprowadzili swych uczniów w tematykę historyczną na lekcjach wychowawczych. Uczniowie wszystkich klas przygotowali plakaty i krzyżówki związane z Konstytucją 3 maja. 
W dniu 24 kwietnia 2017r. nastąpił finał naszych działań. Uczniowie Gimnazjum nr 23 w Krakowie wzięli udział w grze terenowej. Rywalizowało 12 grup.                                                      
Zwycięzcami zostali :
                                                                                                     
kl. 2d - I miejsce,
kl. 3f – II miejsce,
kl. 3b – III miejsce.  
 
Nie było łatwo z powodu szybko uciekającego czasu. Pogoda nam sprzyjała mimo chłodnego wiatru. Na powracających z gry czekała gorąca herbata z cytryną. Gra zakończyła się w auli naszej szkoły rozdaniem dyplomów oraz przepięknym występem uczniów kl. 2b i 2c, którzy zatańczyli poloneza. Organizatorami tego wydarzenia byli p. Barbara Stachak, p. Katarzyna Folatko przy wsparciu p .Violi Kijowskiej oraz p. Marcina Ropki.        
Jeszcze raz podziękowania za wytrwałość dla uczniów naszego gimnazjum oraz dla wszystkich 
nauczycieli, którzy pomagali na poszczególnych etapach prac. 
Katarzyna Folatko
Barabara Stachak

JASEŁKA 2016

Pielęgnując tradycje, w dniu 22.12.2016r., uczniowie klasy 2d i 1c naszego gimnazjum przedstawili „JASEŁKA”.
Tym razem aktorzy przenieśli widzów do dziewiętnastowiecznej Brytani. Wcielili się w postaci słynnego dzieła Karla Dickensa pod tytułem „Opowieść wigilijna”. Ukazali wagę Świąt Bożego Narodzenia oraz pozytywną przemianę głównego bohatera ze skąpca w życzliwą osobę. Poprzez rolę duchów, uświadomili widzom, że pieniądze nie powinny być jedynym celem w życiu i że należy dostrzegać potrzeby i uczucia innych ludzi. Nad przedstawieniem czuwały panie Ewa Baran i Anna Bora. Całość uświetniły występy wokalne uczniów naszego zespołu szkół pod baczynym okiem pani Agnieszki Jamioł.
 
 

Święto Niepodległości

W dniu 10.11.2016 roku obchodziliśmy w naszej szkole święto rocznicy odzyskania niepodległości. 
Z tej okazji uczniowie klasy IId i IIIf pod bacznym okiem pani Izabeli Nesterskiej i pani Anny Bory przygotowali akademię. Podczas występu poprzez symbolikę i pieśni patriotyczne przypomnieli ważne dla Polski wydarzenia. Następnie pani dyrektor Justyna Sikorska- Grzyb przyjęła ślubowanie nowych przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego naszego gimnazjum.
 

Nasze Szkoły

1% podatku

DSD - Baner

Szkoła Odkrywców Talentów