Jubileusz 20 lecia pracy szkoły

Uroczystości Jubileuszu 20-lecia szkoły

Dwadzieścia lat temu, 10 września 1990 roku w Krakowie na osiedlu Ruczaj – Zaborze swoją działalność rozpoczęła Szkoła Podstawowa nr 151. W niedługim czasie uzyskała ona status integracyjnej. Następnie wraz z nowo powstałym, w wyniku reformy oświatowej,  Gimnazjum nr 23 przekształciła  się  w  Zespół Szkół  Ogólnokształcących Integracyjnych  nr 2.
Przez wszystkie te lata przez szkołę przewinęły się setki uczniów, dziesiątki nauczycieli, pracowników obsługi i administracji. Dziś do klas I-VI uczęszczają już dzieci pierwszych absolwentów.  Misja placówki jednak nie zmieniła się i od początku jej  istnienia zawiera się w haśle „Dobre wychowanie, rzetelna wiedza, świetna zabawa”. 10 września bieżącego roku, tak jak dwadzieścia lat temu odbyła się w ZSOI nr 2 radosna gala -  tym razem jednak nie otwarcia szkoły, a ukończenia przez nią wieku godnego uczczenia (zobacz zdjęcia). Z tej okazji cała społeczność szkolna oraz zaproszeni  goście (m. in.  przedstawiciele: Rady Miasta, Rady Dzielnicy, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytutu Goethego, Szkoły z Lipska, a także dawni nauczyciele) wzięli udział w uroczystościach, na które złożyły się: msza święta w kościele parafialnym na Ruczaju, przemarsz ze sztandarem do szkoły i  zasadzenie przed nią dębu XX-lecia, wykonanie pamiątkowego zdjęcia, przemówienie Dyrektora ZSOI nr 2 i wystąpienia gości, wręczenie honorowych odznaczeń, piękne i profesjonalnie przygotowane przez nasze dzieci i młodzież  przedstawienie teatralne pt. „Mały Książe”,  spotkanie z dawnymi uczniami,   wystawa pamiątek, a także wernisaż prac plastycznych absolwentów  szkoły -  należących dziś do grona artystów krakowskich.
Jubileuszowa uroczystość zgromadziła i połączyła kilka pokoleń dorosłych i dzieci. Wspomnieniom i wzruszeniom nie było końca, a także gorącym  życzeniom  kolejnych równie udanych lat funkcjonowania placówki.
Wszystkim gościom, którzy swoją obecnością uświetnili uroczystość XX-lecia Szkoły serdecznie dziękujemy, wyrażając jednocześnie nadzieję na dalszą, dobrą współpracę.

Obchody dwudziestolecia szkoły

OBCHODY DWUDZIESTOLECIA SZKOŁY

 

 W dniu 10 września 2010 roku Szkoła Podstawowa nr 151 na osiedlu Ruczaj w Krakowie będzie obchodzić rocznicę rozpoczęcia swojej działalności. To właśnie 10 września 1990 roku nasza szkoła otworzyła swoje podwoje dla uczniów. Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną do wzięcia udziału w Naszym Święcie.

Serdecznie zapraszamy absolwentów w każdym punkcie programu, a na spotkania z nauczycielami w godzinach 14-15.30

 

 

 Plan obchodów w dniu 10 września 2010 roku:


10.00 - Msza Święta w Kościele Parafialnym Zesłania Ducha Świętego.
11.00 - Przemarsz ze sztandarem do Szkoły.
11.15 - Zasadzenie dębu XX lecia przed szkołą.

           Wykonanie pamiątkowego zdjęcia.
           Przemówienie Dyrektora ZSOI nr 2 mgr Justyny Sikorskiej Grzyb,
           Wystąpienia zaproszonych gości.
           Przedstawienie przygotowane przez uczniów.
           Poczęstunek.
           Spotkanie z absolwentami.
           Wernisaż prac plastycznych absolwentów szkoły.
           Wystawa pamiątek.

13.30 - Zakończenie uroczystości.

Wszystkich Sympatyków Naszej Szkoły
zapraszają

   Organizatorzy

1 procent

SPInKA

 

SOT baner

DSDI

Sponsor

Budżet obywatelski: 1 maja rusza przyjmowanie wniosków

 

BIP