Dzień Tańca 12 czerwca 2019

W naszej szkole 12 czerwca 2019 roku odbył się XI Szkolny Dzień Tańca. W dwóch pokazach, dla społeczności szkolnej i lokalnej, uczestniczyło w sumie 70 tancerzy i tancerek. Zaprezentowali nam różne rodzaje tańców m. in. : taniec towarzyski, orientalny, nowoczesny, cheer, modern jazz, balet, akrobatykę i gimnastykę artystyczną z elementami tańca. Wrażenia były niesamowite. Publiczność z podziwem reagowała na wyczyny tancerzy.
Dziękuję wszystkim i zapraszam za rok.


Organizator Monika Biłka.

EGZAMIN SZKOŁA PODSTAWOWA

Szanowni Państwo,
w dniach 15-17 kwietnia 2019 r. odbędzie się w zaplanowany egzamin ósmych klas.
Zapraszamy wszystkich uczniów szkoły podstawowej w poniedziałek 15 kwietnia oraz w kolejne dni o godz. 8.30, obowiązują wcześniejsze ustalenia  za wyjątkiem sal, w których będzie odbywał się egzamin.
Bardzo proszę uczniów o uważne czytanie list uczestników egzaminu, które zostaną umieszczone  na drzwiach do sal.
Ze względu na trwającą akcję strajkową, za zgodą organu prowadzącego nie będą prowadzone w szkole zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.
Możemy zorganizować opiekę tylko dla 25 dzieci dla których rodzice nie są w stanie jej zapewnići. Obecność dziecka potwierdzona do 12.04.2019 do godziny 15.30. Na kolejne dni informacja będzie przekazywana za pośrednictwem librusa.           
Jeśli sytuacja ulegnie zmianie poinformuję Państwa w trybie natychmiastowym.
Z wyrazami szacunku
Justyna Sikorska-Grzyb

AKCJA STRAJKOWA

W dniu 8.04.2019

wszystkie zajęcia dydaktyczne oraz opiekuńczo-wychowawcze

zostają zawieszone.

 

Tydzień Osób Niepełnosprawnych

W dniach 26-30.11.2018r. odbywał się Tydzień Osób Niepełnosprawnych. Podczas obchodów zorganizowane było spotkanie z podopiecznymi Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, którzy nauczali dzieci z naszej szkoły w jaki sposób pomagać osobom poruszającym się na wózku oraz uwrażliwiali na zasady dobrego zachowania w stosunku do niepełnosprawnych.
Braliśmy udział w zawodach w Sport - Specjaliadzie SPz OI nr 151. Specjalnym Gościem imprezy był Pan Paweł Stasiaczek, który zagrzewał do walki zawodników, przybliżył nam swoją dyscyplinę sportu oraz dekorował medalistów. W konkurencjach brali też udział młodsi uczestnicy z przedszkoli nr 71, 10 oraz "Jaś i Małgosia". Za nieocenioną pomoc w przeprowadzeniu zawodów chcielibyśmy podziękować uczniom klas 8b i 8d.
 Mieliśmy przyjemność spotkania z  Panem Jerzym Galosem, który pokazał nam, że jeśli się czegoś pragnie i pracuje się nad sobą - można wiele osiągnąć. Nasz gość, po wypadku, zajmuje się malarstwem ustami i w obecności uczniów wykonał pracę, którą później dzieci tytułowały według swoich wyobrażeń. 
Uwieńczeniem Tygodnia Osób Niepełnosprawnych był koncert Karola Kołaczyka, podczas którego uczniowie brali czynny udział w zabawach - śpiewali i tańczyli.
Serdecznie dziękujemy  Gościom i Uczniom za entuzjazm, z jakim przeżywali  Tydzień Osób Niepełnosprawnych.
Zespół organizatorów.
 

Koncert w ramach programu Tygodnia Niepełnosprawności

30 listopada 2018 roku w naszej szkole odbył się koncert zespołu wokalnego Reflection w składzie:

 Julia Wenc, Emilia Brożek, Magdalena Rodzeń, Patryk Śmiłek oraz Karol Kołaczyk.

Koncert odbył się w ramach programu Tygodnia Niepełnosprawności. Karol Kołaczyk ma wiele osiągnięć muzycznych na swoim koncie. Jest byłym uzniem naszej szkoły, uczeszczał do klasy integracyjnej. Śpiewanie i scena to jego wielka pasja, posiada wyjątkowy słuch muzyczny. W koncercie wystąpili również inni soliści, wykonując polskie i angielskie piosenkimuzyki popowej i estradowej: Anna Kos-Markiewska, Emilia Drohobycka oraz absolwenci Wiktoria Cieśla i Damian Studnicki.

 

 

Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Tak świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości!
 
Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wszyscy uczniowie klas 4-8 oraz III gimnazjum wzięli udział w projekcie edukacyjnym zatytułowanym „ Od stu lat niepodległa - co nam zostało z tych lat”.  Mieli za zadanie zrobić  plakaty ukazujące historię oraz kulturę Polski z lat 1918-2018, a także pod opieką wychowawców przygotować prezentacje, które społeczność szkoły mogła podziwiać 9 listopada 2018r.
W trakcie uroczystości zobaczyliśmy świetne  inscenizacje wykonane do piosenek z okresu dwudziestolecia międzywojennego, okupacji, czasów PRL-u. Mogliśmy także podziwiać wspaniałe stroje z minionych czasów  i zapoznać się z naszą przeszłością.
Pokazom towarzyszyła projekcja ciekawych filmów, plakatów, fotografii ukazujących realia ostatnich stu lat. Podczas imprezy były momenty powagi, wzruszeń, ale także świetnej zabawy.
Ta radosna uroczystość spotkała się z entuzjastycznym  przyjęciem ze strony szkolnej społeczności i wszystkich gości. Szczególnie wiele emocji wzbudził występ przygotowany przez nauczycieli.
 Na zakończenie wszyscy wspólnie bawili się przy dźwiękach piosenki „Przeżyj to sam”,  która znakomicie oddała nastrój całej uroczystości. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu  nauczycieli, uczniów i rodziców z pewnością ta impreza na długo pozostanie w naszej pamięci.
Organizatorkami projektu były: M.Korpal, M.Kołaczyńska, A.Oczko-Cieśla, E.Czmielewska, D.Przebinda i J.Sadowska.
 
 
A tak świętowały klasy 1-3 SP
 
 
 
 
 

Z wizytą w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego

05.02.2018 uczniowie klasy 7 DSD odwiedzili Instytut Filologii Germańskiej UJ i wzięli udział w warsztatach realioznawczych „Karnawał w krajach niemieckojezycznych”.  

Warsztaty poprowadził mgr Michael Ganser - pracownik Instytutu pochodzący z Austrii.  

Uczniowie zapoznali się z tradycjami, zwiazanymi z obchodami „piątej pory roku”, jaką jest czas Karnawału w Austrii i Niemczech i mieli możliwość poszerzyć słownictwo związane z tym tematem. Na zakończenie warsztatów, jak nakazuje tradycja  zwiazana z karnawałem, uczniowie otrzymali od prowadzącego pyszne pączki.
Anita Mazepa
 

1 procent

SPInKA

 

SOT baner

DSDI

Sponsor

Budżet obywatelski: 1 maja rusza przyjmowanie wniosków

 

BIP