Search

VIII edycja Konkursu Pięknego Czytania.

W dniach 30 stycznia i 4 lutego 2015 r. przeprowadzony został Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów szkoły podstawowej. W konkursie wzięło udział 28 uczniów z klas 2 – 6. Uczestnicy prezentowali fragmenty utworów wierszowanych.

Czytaj więcej...

Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas trzecich.

W dniu 6 lutego 2015 r. odbył się I etap Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego „Po nitce do kłębka, czyli zagadki detektywistyczne ”.

W konkursie uczestniczyli chętni uczniowie klas trzecich, których zadaniem było przeczytanie trzech książek : Tajemnicy biblioteki, Detektywa Pozytywki oraz Małomównego i rodziny.

Zwycięzcami konkursu zostali :                                                                                       

  1. 1.Filip Obrębski - klasa 3b
  2. 2.Piotr Lizak - klasa 3a
  3. 3.Matylda Tobiasz - klasa 3a

Uczniowie zostali zakwalifikowani do drugiego etapu, który odbędzie się 26 04. 2015 r. w SP 21 w Krakowie.

Gratulujemy!

PASOWANIE NA CZYTELNIKA - 16.01.2015

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Pasowanie na czytelnika, to oficjalne przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona czytelników szkolnej biblioteki. Uroczyste pasowanie klas : 1b i 1c odbyło się 16 stycznia, a uczniowie klas : 1a i 1d złożyli uroczyste ślubowanie 19 stycznia 2015 roku.

Z tej okazji uczennice należące do kółka bibliotecznego, przygotowały inscenizację wprowadzającą w świat bajek. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przyrzeczenia i sam akt pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej. Na pamiątkę pełnoprawni czytelnicy otrzymali zakładki do książek.

 

 

Akcja Zima 2015 - zakończona

Miło nam podsumować Akcję Zima 2015

W akcji uczestniczyło w każdym turnusie codziennie około 60 dzieci. Plan dnia był realizowany zgodnie z planowanym. Szczególnym powodzeniem cieszyły się zajęcia sportowe i wyjścia poza Szkołę.

Byliśmy na Wawelu, w Wieliczce, w Castoramie, Pizzerii Dominium, Bibliotece na Focha, w Podziemiach Rynku, na basenie i kręglach w KSOSie, w teatrze i na spotkaniu z ornitologiem, oraz na warsztatach w Regionalnym Ośrodku Debaty Międzynarodowej w Krakowie. Na terenie szkoły odbyły się warsztaty ze Strażą Miejską, warsztaty Fundacji "Znaczy się", warsztaty tańca towarzyskiego z elemntami nowoczesnego, lekcja pokazowa z psem ratowniczym.

Codziennie też organizowane były zajęcia na sali gimnastycznej, zajęcia plastyczne i wiele innych aktywności. Jak chcecie zapytajcie tych co chodzieli w ferie do szkoły.

zdjęcia

Język Angielski 5 razy w tygodniu

Dyrektor ZSOI 2 informuje, że dodatkowe lekcje języka angielskiego z programu „Język Angielski 5 razy w tygodniu” odbędą się w jednakowym terminie dla wszystkich szkół w Krakowie, które zgłosiły się do udziału w programie -

od 1 września 2015. Ta informacja została przekazana przez Wiceprezydenta ds. edukacji dr Katarzynę Cięciak.

Paraolimpiada -Specjaliada

AKCJA ZIMA 2015

Planowane wyjścia podczas Akcji Zima 2015 

UWAGA !

Dzieci zainteresowane tworzeniem zakładki w Bibliotece na ul. Focha prosimy o pilne zgłoszenia - potrzebujemy Wasze inicjały

Pojawiły się 3 nowe wyjśia podczes ferii w II turnusie

2 wyjścia na warsztaty do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej na ul.Focha

"Tworzenie zakładki" (+ ewentualnie zwiedzanie Biblioteki) - potrzebne inicjały imion dzieci, musimy je dwa dni wcześniej wysłać e-mailem
 "Gra terenowa - Piłsudski w Krakowie" - Gra edukacyjna w terenie ograniczonym ulicami: al. Focha, al.3Maja i ul. Piłsudskiego. Uczniowie w pięciu punktach gry wykonują zadania konkursowe w oparciu o otrzymane materiały dydaktyczne związane z postacią Józefa Piłsudskiego i historią Legionów.

i 1 wyjście na warsztaty do Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Krakowie, należącego sieci Ministerstwa Spraw Zagranicznych

  • Kraje Północy
    Prezentacja krajów nordyckich. Gdzie żyją muminki, a gdzie 13 mikołajów? Gdzie w Europie mamy gejzery i wulkany? Będzie także bajka o elfach oraz nauka podstawowych zwrotów w języku islandzkim.

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW BEZPOŚREDNIO KAŻDEGO DNIA RANO

planowane wyjcia Akcja Zima 2015

Prosimy o zapoznanie się z ragulaminem regulaminem bezpiecznego zachowania się...

 

Serdecznie zapraszamy do Naszej Szkoły

 

drzwi3plakat - dni otwarteDni otwarte Szkoły Podstawowej nr 151:

12.02.2015r godz 17.00-19.00

12.03.2015r godz 17.00-19.00