Search

ROK SZKOLNY 2012/2013 - SUKCESY UCZNIÓW

- Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr" (organizator: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz firma VULCAN z Wrocławia)

laureat II miejsca w Polsce  Michał Woźny  kl. 6a

Opiekun: mgr Aleksandra Grabowska

___________________________________________

- Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr" (organizator: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz firma VULCAN z Wrocławia)

laureat I miejsca w Polsce  Mateusz Wąwoźny  kl. 3a

Opiekun: mgr Iwona Lacheta

__________________________________________

- XI Konkurs "Kraków moje miasto" (organizator: Szkoła Podstawowa nr 151, Rady Dzielnicy VIII)  

Lauraci:                                                               

Klasy I

Miejsce I                                    Miejsce II                                    Miejsce III

S.P nr 62   (19,5 p)                   S.P nr 30   (19 p)                        S.P nr 40  (18 p)  

                                                                                    

Klasy II

Miejsce I                                       Miejsce II                                    Miejsce III                                                                    

S.P nr 62 (22 p)                        S.P 151 (21,5 p)                          S.P nr 40 (21 p)    

                                           Magdalena Woźniczka kl. 2d,  

                                           Bartosz Więcek kl. 2d

                                          Opiekun: mgr Krystyna Mazan                                                         

Klasy III  

Miejsce I                                    Miejsce II                                    Miejsce III

S.P nr  151 (28,5 p)                 S.P nr 133 (26,5 p)                     S.P nr  30 (25,5 p)  

Małgorzata Gawarecka kl. 3b,  

Krzysztof Sikorski kl. 3b

Opiekun: mgr Elżbieta Klecha     

                                       

Organizator: mgr Maria Batko-Kotaś, mgr Elżbieta Klecha

__________________________________________

 -V Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Dzielnicy VII Miasta Krakowa "Krakowska Ósemka-Moja Dzielnica" (organizator: Szkoła Podstawowa nr 151, Rady Dzielnicy VIII)

Miejsce I                                    Miejsce II                                    Miejsce III

S.P nr 133 (30 p)                   S.P nr 133 (29 p)                  S.P nr 133 (28 p)

                                                  S.P nr 40 (29 p)

Wyróżnienie

S.P nr 40 (23 p)

Organizator: mgr Maria Batko-Kotaś, mgr Elżbieta Czmielewska

__________________________________________

- Małopolski Konkurs Humanistyczny

laureat - Barbara Doncer kl. 5c

finaliści - Michał Woźny kl. 6a, Kinga Gwiazda kl. 6a

Opiekun: mgr Anita Oczko-Cieśla

finaliści - Paulina Szumiec kl. 6a, Karolina Jelonek kl. 6a

Opiekun: mgr Małgorzata Dudek

__________________________________________

- I Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla Uczniów Klas Szóstych (organizator: SP nr 151)

I miejsce  -  Karolina Jelonek  kl. 6b
II miejsce  - Karolina Trela z kl. 6c

wyróżnieni:  Kacper Gil kl. 6c , Michał Woźny  kl. 6a

Wszyscy finaliści, oprócz dyplomów i nagród, otrzymali zaświadczenia gwarantujące im miejsce w klasie językowej Gimnazjum 23, należącego do naszego Zespołu Szkół.

Opiekun: mgr Agnieszka Szczepaniak, mgr Beata Dańda, mgr Weronika Machinko

__________________________________________

- Małopolski Konkurs Gazetek Szkolnych- gazetka "Między nami"

I miejsce klasa Vc

Opiekun: mgr Małgorzata Perzanowska

__________________________________________

- Ogólnopolski Konkurs "Akademia czystych rąk" - "Gdzie były i co robiły Twoje ręce"

Wyróżnienie klasa Vc i 1000zł

Opiekun: mgr Małgorzata Perzanowska

__________________________________________

 - Małopolski Konkurs Matematyczny

 laureat I miejsca - Michał Woźny kl. 6a

Opiekun: mgr Elżbieta Hadro

__________________________________________

- Krakowska Matematyka

 laureat I miejsca - Michał Woźny kl. 6a

Opiekun: mgr Elżbieta Hadro

__________________________________________

- Krakowska Matematyka

finaliści:

Jan Krzynówek kl. 4c

Alicja Stachura kl. 4a

Szymon Kurowski kl. 6a

Opiekun: mgr Elżbieta Hadro

Patryk Mitka kl. 5a

Opiekun: mgr  Małgorzata Żarecka

Michał Gackowski kl. 4b

Opiekun: mgr Wiesława Kałużny

__________________________________________

- Małopolski Konkurs Biblijny

finalistka - Paulina Szumiec kl. 6b

Opiekun: mgr Agnieszka Zybowska  

 __________________________________________

- Konkurs " Kraków moje miasto"-(organizator: Szkoła Podstawowa nr 151, Rady Dzielnicy VIII)

wśród uczniów klas II 

 I miejsce - Magdalena Woźniczka kl. 2d, Bartosz Więcek kl. 2d

Opiekun: mgr Krystyna Mazan
 __________________________________________

- Konkurs EKO zabawa-  (organizator: mgr Beata Żądło)
III miejsce -  klasa 2d

Opiekun: mgr Krystyna Mazan
 __________________________________________

 - Święto Sportu - (organizator: nauczyciele wychowania fizycznego SP151)

 I miejsce - klasa 2d

Opiekun: mgr Krystyna Mazan

________________________________________

- VI Szkolny Konkurs Pięknego Czytania - (organizator: Biblioteka szkolna)

W dniach 6, 12 i 13 lutego przeprowadzono przesłuchania w ramach Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania w szkole podstawowej i gimnazjum.

W konkursie wzięło udział 57 uczniów.

Szkoła podstawowa klasy 2-3:

I miejsce - Weronika Kozanecka - kl. 2c

II miejsce - Zosia Marzec - kl. 2b, Staś Smoczyński - kl. 2d

III miejsce - Bartosz Więcek - kl. 2d

Wyróżnienia: Olga Drożdż - kl. 2a, Klaudia Horabik - kl. 2a,

Krzyś Sikorski - kl. 3b, Kornelia Nawara - kl. 3c

Szkoła podstawowa klasy 4-6:

I miejsce - Jakub Dudek - kl. 6a

II miejsce - Agata Woźniczka - kl. 5a, Kamil Nieć - kl. 5c

III miejsce - Natalia Tomaszkiewicz - kl. 6b, Damian Kaniewski - kl. 6a

Wyróżnienia: Julia Szpiczakowska - kl. 5b, Karolina Jelonek - kl. 6b,  Aleksandra Barnaś - kl. 5c

W etapie międzyszkolnym szkołę reprezentowali: Weronika Kozanecka - kl. 3b i Jakub Dudek - kl. 6a

Organizatorzy: mgr Maria Głowacka, mgr Małgorzata Dudek, mgr Małgorzata Kubicka, mgr Anita Oczko-Cieśla

________________________________________

- Konkurs plastyczny "Niezwykły świat braci Grimm" dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej.

Nagrody główne:

Weronika Kozanecka - kl. 2c

Małgorzata Gawarecka- kl. 3b

Weronika Mazur –kl. 2d

Natalia Czarny kl. 2c

Wanesa Zajadlik -kl. 2d

Prace wyróżnione:

Oliwia Pazdro – kl. 2d

Julia Czarny – kl. 3c

Sandra Kaczmarczyk – kl. 1a

Alicja Lipińska - kl. 1a

Piotr Lizak –kl. 1a

Natalia Kiełboń - kl. 2d

Opiekun: mgr Elżbieta Klecha, mgr Anna Lewińska, mgr Krystyna Mazan, mgr Dorota Przebinda, mgr Renata Raszka

________________________________________

- Konkurs czytelniczy "Dzieci z różnych stron świata" dla uczniów klas III, przeprowadzany na etapie szkolnym i międzyszkolnym.

Etap szkolny:

I miejsce - Beata Koroszec kl. 3a

II miejsce - Mateusz Wąwoźny kl. 3a

III miejsce - Konrad Grzyb kl. 3a

Etap międzyszkolny:

finalistka -Beata Koroszec z kl. 3a

Opiekun: mgr Maria Głowacka

________________________________________

- Konkurs Kolorowe bombki -  adresowany do uczniów klas 1 – 3 szkoły podstawowej (organizator: Biblioteka Szkolna)

Lista nagrodzonych:

I - miejsce - Nina Bil  kl, 2b

II - miejsce - Paulina Boroń kl. 2d

III - miejsce -  Ewa Buszewicz kl. 2a

IV - miejsce -  Zofia Marzec kl. 2b

V  - miejsce - Zuzanna Missimi  kl. 3a

VI - miejsce -  Kamila Nawara kl. 3c

VII - miejsce - Wanesa Zajadlik  kl. 2d

________________________________________ 

- Małopolski Konkurs Przyrodniczy

 Michał Woźny kl. 6a
Opiekun: mgr Justyna Czarska

________________________________________

- III Krakowski Konkurs Ekologiczny

Michał Woźny kl. 6a

Opiekun: mgr Justyna Czarska

_______________________________________

- Alfik Matematyczny

wyróżnienie - Michał Gackowski kl. 4b.

Patryk Mitka kl. 5a, Krzysztof Malesa kl. 5a,

laureat  wynik bardzo dobry - Michał Woźny kl. 6a

Opiekun: mgr Elżbieta Hadro, mgr Wiesława Kałużny, mgr Małgorzata Żarecka

_____________________________________

- Konkurs ortograficzny dla klas II -  "Mały mistrz ortografii" (organizator: mgr Anna Lewińska)

Najlepsi uczniowie to:

I miejsce Staś Smoczyński z kl 2d

Opiekun: mgr Krystyna Mazan

II miejsce Emilka Matecka z kl 2a

Opiekun: mgr Lucyna Pawlik

III miejsce Weronika Mazur z kl 2d

Opiekun: mgr Krystyna Mazan

Pozostali uczestnicy konkursu to - Bartosz Więcek z kl 2d, Julia Musiał z kl.2 b, Olga Drożdż z kl. 2a,

Natalia Czarny z kl. 2c, Marek Lyons z kl. 2c, Zosia Marzec z kl. 2b, Dagmara Bałuszek z kl. 2c, Łukasz Trawicki z kl. 2b, Zuzia Socha z kl. 2a

_____________________________________

- Konkurs "Bezpiecznie w domu, szkole i na ulicy"  – (organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Kolna”, Rada Dzielnicy VIII, Straż Miejska)
II miejsce (zespół dwuosobowy) - Szkoła Podstawowa nr 151

Oskar Romańczuk, Mikołaj Babicz z kl 3c

Opiekun: mgr Aleksandra Grabowska

 _____________________________________

- Konkurs "Prawo i My" - (organizator: Straż Miejska Miasta Krakowa)

Szkołę reprezentował trzyosobowy zespół:

Mateusz Pyzioł kl. 6b

Jakub Kamiński kl. 6b

Jakub Grabuś kl. 6b

Opiekun: mgr Aleksandra Grabowska

 _____________________________________

- Międzyszkolny konkurs"Drzewo recenzji-warto czy nie warto przeczytać.."- (organizator: Wojewódzka  Biblioteka Publiczna
i Wydawnictwo Skrzat.)

Zadanie uczestników polegało na napisaniu oryginalnej recenzji zachęcajacej, bądź nie,
do przeczytania książki, która znalazła się w pakiecie konkursowym.
Przyznano 11 nagród głównych, z których 3 nagrody otrzymały uczennice Szkoły
Podstawowej nr 151!

Julia Czarny kl. 3c
Karolina Tataruch  kl. 4b
Agata Woźniczka  kl. 5b

Wyróżnienie- Weronika Kurleto  kl.5a, co również jest dużym sukcesem, przy ponad 200 ocenianych pracach.

Recenzje Karoliny i Agaty znajdą się na okładce książki Sławomira Hanaka pt. "Dziewczyny i chłopaki - niepotrzebne skreślić", która zostanie wydana w czerwcu b. r. i zaprezentowana naTargach Książki dla Dzieci w Krakowie.

Opiekun: mgr Maria Głowacka, mgr Elżbieta Turek, mgr Małgorzata Kubicka, mgr Małgorzata Dudek

_____________________________________

- Międzyszkolne Mistrzostwa Gminy Kraków w Narciarstwie Alpejskim

Klasyfikacja drużynowa - III m chłopcy

klasyfikacja indywidualna:

III miejsce - Bartosz Kapustka kl. 4b

VI miejsce- Anna Kapustka kl. 4b

_____________________________________

- Międzyszkolne Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Narciarstwie Alpejskim:

Klasyfikacja indywidualna:

X - Anna Kapustka kl. 4b

XIV  - Bartosz Kapustka kl. 4b

_____________________________________

- II miejsce  w Mistrzostwach Dzielnicy VIII w Lekkiej atletyce - chłopcy

- IV miejsce  w Mistrzostwach Dzielnicy VIII w Lekkiej atletyce - dziewczęta

- III miejsce  w Mistrzostwach Dzielnicy VIII w piłce nożnej chłopoców

- I miejsce  w M. DZ. VIII w skoku w dal - Katrina Połosenko kl. 4c

- I miejsce  w M. Dz. VIII w biegu 60 m. - Piotr Nenko kl. 6a

- I m iejsce w M. Dz. VIII w biegu przełajowym - Jakub Kamiński kl. 6b

- II miejsce  w M. Dz. VIII w biegu przełajowym - Anna Kapustka kl. 4b

- II miejsce  w M. Dz. VIII rzucie piłką lek. - Jakub Bąk kl. 5a

- II miejsce  w M. Dz. VIII w rzucie piłką lek. - Paulina Wach kl. 4a

- III m w M. Dz. VIII w biegu przełajowym - Bartosz Kapustka kl. 4b

- III m w M. Dz. VIII w rzucie piłką lek. - Bartosz Jurkiewicz kl. 4a

- III m w M. Dz. VIII w biegu przełajowym - Kacper Pasikowski kl. 5a

 _____________________________________

-  Konkurs ortograficzny klas III  - "Mistrz ortografii " ( organizator: mgr Krystyna Mazan)

  I miejsce - Mateusz Wawoźny - kl.3a

Opiekun: mgr  Iwona Gawrońska - Lacheta

 _____________________________________

Konkurs Recytatorski
II m . - Wanesa Zajadlik kl.2d

III m. Malaika Ostrysz kl.2d

Wyróznienie : Paulina Boroń kl. 2d

Opiekun: Krystyna Mazan

 _____________________________________

SUKCESY UCZNIÓW

klas I-III

Ia

- Konkurs „Eko- Zabawa”   

I miejsce – A. Lis, A. Lyons

Szkolny Konkurs Matematyczny

I miejsce – A. Tataruch

III miejsce – A. Lis

- Konkurs szkolny „ Kraków- moje miasto”

II  miejsce-  A. Tataruch, A. Gackowska

- Konkurs plastyczny „Cudowny świat braci Grimm”

Wyróżnienie – A. Lipińska, P. Lizak, S. Kaczmarczyk

- Szkolny konkurs recytatorski

I miejsce I. Porzycki

Wyróżnienie P. Lizak

- Udział w konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

B. Bugaj, A. Tataruch, E. Drohobycka, A. Gackowska

Do konkursów przygotowały

mgr A. Lewińska,  mgr  I. Mikrut

                                                        Ib 

„Święto sportu”

 I miejsce

- Szkolny Konkurs Matematyczny

II miejsce – Rafał Nieć

- Konkurs szkolny „ Kraków- moje miasto”

I miejsce – J. Kłosowicz

Konkurs międzyszkolny „Kraków moje miasto” SP151 Rada Dzielnicy VIII 

I miejsce -  J. Kłosowicz

- Konkurs „Eko Zabawa”

II miejsce

- Szkolny konkurs recytatorski

II miejsce – N. Salisz

III miejsce – R. Nieć

Do konkursów przygotowała

mgr E. Bugajna

IIa

- Pozaszkolny Konkurs Plastyczny „Barwy jesieni”

Wyróżnienie – Olga Drożdż, Gabrysia Korzec

- Pozaszkolny Konkurs Plastyczny „Mój niepełnosprawny kolega”

I miejsce – Olga Drożdż

- Konkurs Szkolny „Kraków – moje miasto”

II miejsce

- Szkolny Konkurs Matematyczny

I miejsce – Emilia Matecka

 - Szkolny Konkurs Ortograficzny

II miejsce - Emilia Matecka

- Zbiórka makulatury

I miejsce -  (Natalia Trzepla rekordzistka 1500 kg makulatury)

- Pływanie na czas wśród uczniów klas II

III miejsce - Gabriela Korzec

- Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny 2013”

Wyróżnienie-  Karolina Grzyb (I miejsce wśród dzieci młodszych)

Do konkursów przygotowała

mgr L. Pawlik

 

 

IIb

- Konkurs „Eko Zabawa”

I miejsce
- Konkurs „Cudowny świat baśni” DK Podgórze

Wyróżnienie – Zofia Marzec

- Konkurs Szkolny „Kraków – moje miasto”

III miejsce

- Szkolny konkurs recytatorski

III miejsce – Z. Marzec

„Święto sportu”

 II miejsce

Do konkursów przygotowały

M. Batko, E. Czmielewska

IIc

„Pocztówka z wakacji”(redagowanie pozdrowień) – konkurs organizowany przez Cinema City

Oliwia Kurleto – I miejsce

Weronika Kozanecka – II miejsce

Norbert Matuszkiewicz – III miejsce

Dagmara Bałuszek – wyróżnienie

Natalia Czarny – wyróżnienie

Kamil Dolaś – wyróżnienie

„Szkolny konkurs pięknego czytania” dla klas 2-3

Weronika Kozanecka – I miejsce – kwalifikacja do „międzyszkolnego konkursu pięknego czytania”

Dagmara Bałuszek – udział

„Niezwykły świat braci grimm” – konkurs plastyczny organizowany przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką

Dagmara Bałuszek

Natalia Czarny

Weronika Kozanecka

Anna Płaczek

Filip Śledziński

„Świetlik”- Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych

Natalia Czarny 60p (83,33%) – dyplom

Weronika Kozanecka 59p (81,94%) – dyplom

„Kangurek” – Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny „Kangur Matematyczny” kategoria „Żaczek”

Mark Lyons – 57,50

Anita Studnicka – 54,50

Weronika Kozanecka – 47,50

„VIII wojewódzki konkurs ortograficzny” - „Mistrz Ortografii 2013”

Natalia Czarny

Szkolny konkurs recytatorski

I miejsce – A. Studnicka

Wyróżnienie – J. Gawarecka, O. Kurleto

Konkurs Plastyczno – Fotograficzny „Pod żabim parasolem”

N. Czarny, A. Studnicka, W. Kozanecka

Zbiórka makulatury

III miejsce rekordzistka W. Kazanecka

Do konkursów przygotowały

B.Żądło D. Przebinda

 

IId

 

Szkolny Konkurs Ortograficzny

I miejsce – S. Smoczyński

III miejsce – W. Mazur

IV miejsce – B. Więcek

 

Szkolny konkurs recytatorski

II miejsce – W. Zajadlik

III miejsce – M. Ostrysz

Wyróżnienie – P. Boroń

Szkolny Konkurs Matematyczny

I miejsce – N. Kiełboń

III miejsce – Sz. Giemzik

 

„Świetlik”- Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych

I miejsce – M. Woźniczka

II miejsce – P. Boroń

III miejsce – M. Ostrysz

Konkurs Szkolny „Kraków – moje miasto”

I miejsce – M. Woźniczka, B. Więcek

 

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krakowie „Kraków – moje miasto” szkół podstawowych dzielnicy VIII

II miejsce – M. Woźniczka, B. Więcek

„Święto Sportu”

 I miejsce

Szkolny Konkurs Matematyczny

II miejsce – S. Smoczyński, N. Kiełboń

III miejsce – P. Boroń, B. Więcek

 

Konkurs Biblioteczny

Finaliści – W. Mazur, W. Zajadlik

Wyróżnienie – O. Pazdro, N. Kiełboń

Do konkursów przygotowała

K. Mazan

IIIa

Szkolny konkurs recytatorski

I miejsce – M. Krauze

Wyróżnienie  - N. Krzynówek

Konkurs matematyczny „Kangur”

Wynik  bardzo dobry – M. Wąwoźny

Wyróżnienie – K. Grzyb

Konkurs informatyczny „Bóbr”

I miejsce – M. Wąwoźny

Szkolny Konkurs Ortograficzny

I miejsce – M. Wąwoźny

Konkurs Szkolny „Kraków – moje miasto”

II miejsce – N. Krzynówek,  M. Krause

„Świetlik”- Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych

Wyróżnienie – M. Wąwoźny

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny dla klas trzecich

„PLUS-MINUS”

Wyróżnienie – M. Wąwoźny

Do konkursów przygotowały

I. Lacheta M. Wrona

IIIb

„Szkolny konkurs pięknego czytania” dla klas 2-3

K. Sikorski, N. Palichleb, M. Gajecka

Szkolny konkurs recytatorski

I miejsce – M. Gawarecka

III miejsce – A. Pagano, K. Piątek

 

Międzyszkolny konkurs recytatorski ( małopolski )

II miejsce – M. Gawarecka

Wojewódzki konkurs plastyczny „Inspiracje plastyczne twórczością literacką Juliusza Słowackiego”

II miejsce – J. Kura

Małopolski Konkurs Literacko – Plastyczny „Zaczytana zakładka”

Wyróżnienie – M. Gawarecka, A. Pagano

Ogólnopolska Stypendiada Klas Trzecich

Wyróznienie w konkursie plastycznym „Kreska” – A. Pagano

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Moja lekcja baletu”

I miejsce – M. Gawarecka

„VIII wojewódzki konkurs ortograficzny” - „Mistrz Ortografii 2013”

Wyróżnienie K. Sikorski

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krakowie „Kraków – moje miasto” szkół podstawowych dzielnicy VIII

I miejsce – M. Gawarecka, K. Sikorski

 Konkurs Ekologiczny „Eko –Zabawa”

II miejsce –  K. Piątek, M. Gajecka

Międzyszkolny Konkurs „Baśnie Ch. Andersena

R. Hajduk, A. Pagano, N. Palichleb, M. Gajecka

Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny „ Zimą malowane”

Sz. Śliwa, M. Gawarecka

Konkurs matematyczny „Kangur”

R. Kura, E. Leńczuk, K. Piątek

„Świetlik”- Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych

Wyróżnienie – K. Sikorski

Konkurs informatyczny „Bóbr”

III miejsce – K. Sikorski

VII miejsce – R. Buratowski

Do konkursów przygotowały

E. Klecha M. Czekańska - Buła

IIIc

Konkurs „Drzewo recenzji- warto czy nie warto przeczytać” org.  Publiczna Biblioteka w Krakowie

I miejsce – J. Czarny

Szkolny konkurs recytatorski

I miejsce – J. Czarny

Konkurs Ekologiczny „Eko –Zabawa”

I miejsce – H. Kostka, G. Trela

„Święto Sportu”

 I miejsce

Szkolny Konkurs Matematyczny

I miejsce – K. Włodarczyk

Do konkursów przygotowała

R. Raszka