Search

Nasza zerówka

Nasza Zerówka w Szkole Podstawowej nr 151 - wydarzenia rok szkolny 2018/2019 

 

17 grudnia klasa 0 wybrała się na wycieczkę do Fabryki Bombek Choinkowych. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki w której produkcja odbywa się ręcznie, a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych. Na zakończenie wycieczki wszystkie dzieci wzięły udział w warsztatach, podczas których samodzielnie ozdobiły szklane bombki formowe, a następnie pięknie zapakowane zabrały do domu.


6 grudnia uczniowie z klasy 0 od rana czekały z utęsknieniem na Mikołaja. Dzieci patrzyły do okien czy nie widać i czy nie słychać dźwięku dzwonka Mikołaja. Na szczęście wszystkie dzieci cały rok były grzeczne, dlatego wspaniały gość obdarował każdego prezentem oraz słodkościami. Był to dzień pełen wrażeń i radości dla wszystkich dzieci. Dziękujemy Mikołajowi i zapraszamy za rok. 

Wyniki konkursu plastycznego  pt."Najpiękniejsza kartka świąteczna"
zwyciężcami zostali: w kategorii wiekowej 6-8 lat:
 

I miejsce Karolina Stempińska kl. Ie
Zuzanna Szczygielska kl. Id
II miejsce Bruno Mikulski kl. O
Emil Kopiejka kl. O
III miejsce Hanna Jońca kl. Id
Karolina Tokarz kl. IId
Wyróżnienia: Izabela Data kl. Ia
Mykhailo Beregovenko kl. O
w kategorii wiekowej 9-12 lat
I miejsce Tomasz Gajewski kl. III b
II miejsce Vladyslav Zhuravlov kl. VI b
III miejsce Maciej Dybała kl. IV e
Eryk Banaś kl. III a
wyróżnienie Dominik Szot kl. IV a

                        Gratulujemy!
Opiekun konkursu:
p. mgr Anna Klimczyk, p. mgr Katarzyna Rzeszuto

Warsztaty ceramiczne w klasie 0.

1 ceramikaOd września rozpoczęliśmy cykl zajęć ceramicznych w naszej klasie. Dzieci pracując z gliną mają okazję do zapoznania się z surowcem jakim jest glina i jej plastyczność. Poznają poszczególne etapy procesu wytwórczego, rozwijają zdolności manualne a także pomysłowość, elastyczność czy potrzebę twórczego działania.

 

 

 

 

Konkurs 0Szanowni Państwo,
Z przyjemnością informujemy, iż uczennica naszej szkoły Dorotka Szurek z oddziału zerowego zajęła I miejsce w IV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt."Koszyk pełen darów jesieni".
                 Serdecznie gratulujemy!!!

             Wychowawca - Anna Klimczyk

 

 

 

Nasza Zerówka w Szkole Podstawowej nr 151 - wydarzenia rok szkolny 2017/2018                                              

   
3
 
 
4 grudnia uczniowie z klasy 0 przystroili świąteczne drzewko własnoręcznie wykonanymi ozdobami z masy solnej oraz tradycyjnymi ozdobami choinkowymi. Ubieranie drzewka sprawiło dzieciom mnostwo radości.
 
 
 
 
 
 
 
1   
 

6 grudnia dzieci w klasie 0 odwiedził Mikołaj, który rozdał wszystkim grzecznym uczniom prezenty. Dzieciaki były bardzo szczęśliwe, Mikołaj lekko zestresowany, a Panie zachwycone serdeczną atmosferą.

 
 
 
 
 
 
                 4 

Grudzień - uczniowie klasy 0 rozpoczęli wycieczką do Fabryki, w której prrodukuje się bombki choinkowe. Dzieci miały możliwość obserwacji w jaki sposób powstają bombki szklane, jak wygląda proces jej zdobienia i suszenia. Na koniec wszystkie dzieci własnoręcznie wykonały szklane bombki choinkowe.

 

 

 

 

    2

 

Dzieci w klasie 0 często biorą udział w różnych warsztatach. 11 grudnia tworzyły podczas warsztatów świec żelowych przepiękne, kolorowe świece zapachowe o charakterze świątecznym. 

 

 

 

 

bal andrzej

29 listopada w klasie 0 miał miejsce bal andrzejkowy. Wszystkie dzieci przybyły przebrane za różne postacie z bajek. Podczas balu dzieci brały udział w wielu wspaniałych wróżbach andrzejkowych. Jednak najciekawsze okazały się tańce, konkursy taneczne i zabawy z balonami.

 

 

 

 

               zajecia ruch  

Uczniowie z klasy 0 uczestniczą w zajęciach ruchowym, które w każdy czwartek tygodnia prowadzi z nimi Pani Dorotka Franczak. Zajęcia fantastycznie prowadzone, zawsze doskonale zaplanowane dlatego dzieci  z niecierpliwością czekają na czwartek.

 

 

 

 

ceramika                                   

 

W październiku dzieci z klasy 0 uczestniczyły w warsztatach ceramicznych tworząc własnoręcznie piękne gliniane choinki świąteczne.

 

 

 

 

.................................................................................................

27 października klasa 0 wybrała sie do gospodarstwa agroturystycznego w Czasławiu. Dzieci miały możliwość pokarmić zwierzęta, jeździć konno oraz zrobić własnoręcznie przysmak wszystkich dzieciaków czyli frytki. Oczywiście wiemy jak ważny dla zdrowia jest ruch dlatego uczniowie klasy 0 chętnie brały udział w "ziemniaczanych " zajęciach ruchowych zorganizowanych przez animatorów.


..................................................................................................

13.06.2017 r. dzieci z zerówki wybrały się na wycieczkę do ZOO oraz na lody. Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zainteresowanie różnorodnością gatunków zwierząt. Wycieczka była również okazją do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej. Zwiedzając ogród zoologiczny uczniowie spotkali wiele ciekawych i wspaniałych zwierząt. Zakończeniem wycieczki były lody, które po wyczerpujących godzinach zwiedzania smakowały znakomicie.


..................................................................................................

29 listopada klasa 0 tradycyjnie obchodziła Andrzejki. Dzieci wspólnie tańczyły, malowały twarze, brały udział w licznych konkursach z nagrodami oraz zajadały smakowite i pięknie udekorowane babeczki przygotowane na tę okazje przez mamę Kamila. Bardzo dziękujemy :)

24 listopada klasa 0 pojechała na wycieczkę do Fabryki Bombek Choinkowych Armar w Bęble. Dzieci wzięły udział w warsztatach, podczas których malowały bombkę szklaną według własnego pomysłu, a następnie dekorowały brokatami. Po pomalowaniu,gdy bombki suszyły sie aby mogły pojechać z dziećmi do szkoły, dzieci zwiedziły całą fabrykę, zobaczyły jak powstaje bombka oraz mogły dotknąć i zobaczyć bombki unikatowe, produkowane na specjalne zamówienia dla różnych osób z całego świata. Klasa 0 wyróżniała się w Fabryce, gdyż  dzieci ubrane były w kamizelki odblaskowe w ramach akcji  promującej bezpieczeństwo "Bezpieczna Szkoła Bezpieczny Uczeń".


..................................................................................................

Rozwiązanie konkursu: „Kolorowa gra planszowa”

I miejsce: Kaylee Szelagowski i Wiktor Gumulski

II miejsce: Amelia Gądek i Filip Kosiński

III miejsce: Maks Maziarek i Julia Stachura

Wszystkim uczestnikom oraz rodzicom gratulujemy !!!

.................................................................................................. 

 Instytut Konfucjusza Centrum Języka i Kultury Chińskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego

Dzieci z klasy 0, miały przyjemność brać udział w fantastycznych  zajęciach o kulturze chińskiej prowadzonych przez Panią Martę Ogarek z Instytutu Konfucjusza.

Warsztaty mają na celu przybliżenie dzieciom podstawowych pojęć związanych z Państwem Środka oraz jego kulturą. W trakcie licznych zabaw ruchowych oraz warsztatów manualnych poświęconych jej poszczególnym aspektom, dzieci nauczyły się również paru zwrotów po chińsku. Zajęcia były wspaniałym nowym  doświadczeniem dla dzieci.


W listopadzie naszej klasie rozpoczęliśmy pierwsze zajęcia Programu Akademia Aquafresh. Podczas zajęć z Panią Stomatolog dzieci miały okazję dowiedzieć się w jaki sposób myjemy zęby, jak należy dbać o higienę jamy ustnej oraz dlaczego mycie języka jest ważne. Po części teoretycznej, dzieci wykonały prace plastyczną : "Ząbek"/ "Szczoteczka" z wykorzystaniem metody malowania 10 palcami (Finger Paiting) wg R.F. Show. Metoda ta pełni funkcje terapeutyczną: Uwalnia dziecko od zahamowań, pomaga w pokonywaniu lęków oraz wzmacnia wiarę we własne siły.


Konkurs dla klas „ 0”

„Kolorowa gra planszowa”

Celem konkursu jest:

- rozwijanie aktywności twórczej i wyobraźni plastycznej;

- promowanie formy rozrywki jaką są gry;

- rozwijanie zdolności do podejmowania wysiłku umysłowego;

Regulamin konkursu:

1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci 5, 6 - letnich.

2. Termin przynoszenia prac konkursowych upływa z dniem 10 listopada 2016 r.

3. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 25 listopada przez powołane jury.

4. Każda gra powinna zawierać tytuł, dokładną i przejrzystą instrukcję oraz imię i nazwisko autora.

5. Technika wykonania prac dowolna.

6. Prace zostaną wykorzystane do zabaw rozwijających logiczne myślenie, pamięć.

7. Wyniki konkursu wraz ze zdjęciami nagrodzonych prac zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły. 
                                       

                                                                           Opiekun konkursu:  mgr Anna Klimczyk

"Jestem bezpieczny"

Podczas wrześniowych zajęć z cyklu "Jestem bezpieczny" dzieci miały okazję poznać pracę Policjanta.
Odpowiadały na pytania dotyczące przestrzegania zasad bezpiecznego zachowania się w czasie pobytu w przedszkolu i po za nim.

Dowiedziały się również czy policjant jest naszym przyjacielem?

Na koniec zajęć każde z dzieci mogło przymierzyć czapkę policjanta oraz poprowadzić zabawy ruchowe z użyciem lizaka policyjnego.

 Dzień Chłopaka w klasie ""0"

30 września wszystkich chłopców oraz dziewczynki z klasy "0", odwiedzili aktorzy z Teatru Bajdurka z Rabki Zdrój. Na naszej przedszkolnej scenie wystąpili z repertuarem: "O niegrzecznym Filipku, zielonym ogonie, czarach i co z tego wynikło?".

Spektakl opowiada historię przemiany Filipka - małego łobuziaka niszczącego przyrodę w odpowiedzialnego i rozsądnego chłopca. Uzmysławia dzieciom zależność między człowiekiem a przyrodą. Uczy poszanowania otaczającej nas przyrody oraz szacunku dla innych - szczególnie starszych.
Mali widzowie bawili się rewelacyjnie, w skupieniu oglądali przedstawienie, by na końcu aktywnie uczestnicząc w przedstawieniu. Bardzo dziękujemy aktorom za świetna atmosferę oraz przyjacielskie podejście do dzieci.


 

Szanowni Rodzice,

Klasa "0", bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej dla przedszkolaków -  Akademia Aquafresh.

W tym roku dzieci uczestniczące w akcji dowiedzą się, dlaczego cukier jest niezdrowy, jak należy prawidłowo myć rączki i dlaczego jest to tak istotne. Pomimo działań edukacyjnych próchnica nadal pozostaje bardzo poważnym problemem wśród najmłodszych. Chcemy to zmienić poprzez systematyczne działania edukacyjne. Wspólnie dbajmy o zdrowy uśmiech dzieci!

Informacja

Wyprawka ucznia klasy "0" na rok szkolny 2016/2017 -  patrz  plik (PDF) 

W dniu 16 czerwca dzieci z klasy 0 wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej na zajecia warsztatowe oraz zwiedzanie. Przesympatyczni strażacy, ktorzy nas przywitali wlasnie wrócili z akcji, mimo zmęczenia przyjeli dzieci z humorem, pokazali wiele wspaniałych wozow bojowych oraz wykonali próbny alarm. Dzieci były zachwycone, dzielnie odpowiadaly na trudne pytania dotyczące bezpieczeństwa. Teraz są doskonale przygotowane na  ekscytujące przygody podczas nadchodzacych wakacji. 


4 czerwca klasa 0 uczestniczyła w konkursie na  najbardziej oryginalną książkę przygotowaną w ramach Święta ulicy Lipińskiego  pod hasłem "Ksiazka uczy i bawi". Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowywały książkę pod kierunkiem wychowawczyni mgr Anny Klimczyk. Na podstawie wiersza Juliana Tuwima pt "Lokomotywa" dzieci wykonały książkę ilustrowaną wykorzystując szereg różnych technik plastycznych. 


W dniu 2 czerwca klasę 0 odwiedzili "Magicy",  którzy czarowali dzieci  swoim występem. Wspaniałe sztuczki, świetny kontakt z dziećmi  i wspólne wykonywanie magicznych sztuczek sprawiło ze dzieci były oczarowane.


W dniu 1 czerwca dokladnie w Dzień Dziecka dzieci z klasy 0 zaprosiły swoich rodziców na przedstawienie przygotowywane z wielką radością juz od kilku tygodni. Dzieci fantastycznie zaprezentowały się przed Rodzicami a na koniec zaprosiły rodziców na słodki poczestunek. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za trud i  wytrwałość, a  Paniom wspomagającym za zaangażowanie i wszelką pomoc. DZIĘKUJĘ BARDZO :-) 


W dniu 18 maja dzieci z klasy "0" pojechały na wycieczkę do Teatru Groteska w Krakowie na spektakl pt:" Trzy świnki".
Dzieci były bardzo podekscytowane  wizytą w prawdziwym teatrze. Z zainteresowaniem obejrzały przedstawienie, gdzie spotkały zwierzątka z wiejskiego podwórka, mogły podziwiać wspaniałe stroje aktorów oraz zobaczyć jak pracują aktorzy.
Dzieciom bardzo podobała się atmosfera panująca w teatrze, dekoracje na scenie i z prawdziwym zachwytem śledziły przebieg przedstawienia.


W dniu 15.04.2015 r. w piątek klasa „0” wzięła udział w zorganizowanym specjalnie dla niej Dniu Sportu. Pani Dorotka oraz Pani Ania miłymi słowami zachęciły małych sportowców do przygotowanych przez nauczycielki różnych konkurencji. Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w rywalizacji. Ten dzień dostarczył dzieciom niepowtarzalnych przeżyć towarzyszących sportowej zabawie oraz wiele radości.

Uwaga Rodzice !!!

15.04.2016 r. odbędzie się "Święto Sportu" w klasie 0.
Proszę, aby w tym dniu wszystkie dzieci przyniosły strój gimnastyczny.

 

grzesiu"Jedz zdrowo żyj kolorowo"

9 kwietnia 2016 roku o godz. 11.00 miał miejsce wernisaż wystawy prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie "Język to najkrótsza droga do świata"
Wyróżnienie zdobył Nasz uczeń z klasy "0" Grzesio Majak.

Gratulujemy!!!

 

 burztyn18 marca 2016r. w Dzień Dziewczynki w klasie "O" odbyły się warsztaty bursztynnicze. Podczas tych zajęć wszystkie dzieci mogły zdobyć nowe informacje dotyczące pochodzenia bursztynów, inkluzji, poznać właściwości fizyczne i chemiczne bursztynu. Na koniec uczniowie wzięli udział w zajęciach warsztatowych polegających na szlifowaniu i polerowaniu bursztynów. Dzieciom bardzo się podobało, Pani prowadząca została zaproszona do nas ponownie za rok :).

  cukierki

18 luty 2016 r.  - wycieczka klasy O do Manufaktury Słodyczy "Sama Słodycz" w Krakowie.
Dzieciaki podczas pobytu w Manufakturze mogły zobaczyć, w jaki sposób tworzy się słodycze, każdy z zerówkowiczów mógł również zrobić własnoręcznie lizaka, a także skosztować „ciepłej masy”- czyli ciepłego, świeżego cukierka. Na koniec każdy dostał paczuszkę ręcznie wyrabianych cukierków. Wycieczka była dla dzieci wspaniałą atrakcją oraz niezapomnianą przygodą ze słodyczami.