Search

ZARZĄDZENIE NR 6 /2019

ZARZĄDZENIE NR 6 /2019

DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z ODDZZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 151

z dnia 27 czerwca 2019r.

W sprawie komisji i terminu egzaminu poprawkowego.

Podstawa prawna : Rozporządzenie Men z dnia 3 sierpnia 2017 w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych ( Dz.U.2017, poz. 1943)

Statut Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 151 w Krakowie

Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 151 w Krakowi powołuje komisje i wyznacza termin egzaminu poprawkowego ucznia:

28   sierpnia 2019r. godz. 11.30 - j. polski

1. Przewodniczący: dyrektor lub zastępca dyrektora

2. Nauczyciel j. polskiego: mgr Anna Wojakowicz

3. Nauczyciel j. polskiego: mgr Anita Oczko - Cieśla

 

27.06.2019r.

Sekretariat szkoły w okresie wakacji
czynny jest dla stron
 wtorek i czwartek
  w godzinach
od 9:00 do 12:00

 

Wakacje 2019

Szanowni Rodzice i Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy
Szkoły Podstawowej nr 151 z Oddziałami Integracyjnymi

                          wak9Minął kolejny rok szkolny wypełniony wieloma ważnymi wydarzeniami. To także czas, w którym należało sprostać różnym wyzwaniom i trudnościom. Nasza szkoła może poszczycić się licznymi sukcesami dydaktyczno - wychowawczymi, za które serdecznie dziękujemy ich autorom: Uczniom, Nauczycielom oraz Rodzicom.

Życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień. Podejmujcie odważne i odpowiedzialne decyzje, bo od nich może zależeć czyjeś zdrowie lub życie

Do zobaczenia po wakacjach!

Akcja Lato 2019

                            Akcja Lato 2019

                         Planowane wyjścia 

turnus 1            turnus 2           turnus 3

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

 Dnia 19. 06. 2018r. uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego.

 Godz. 9.00 - klasy 8SP151 i  3 Gim23 -  rozdanie świadectw

 Godz. 10.00 - klasy 4 – 7 SP151  – apel i rozdanie świadectw

 Godz. 11.00 - klasy 0 - 3 SP151 – apel i rozdanie świadectw

Koniec roku szkolnego tuż, tuż - rozdanie nagród - podsumowanie działalności i osiągnięć.

Tuż przed rozdaniem świadectw 17 czerwca, podczas apelu, nastąpiło podsumowanie roku szkolnego 2018/2019 - działalności szkolnych organizacji, konkursów przedmiotowych i tematycznych, organizowanych w szkole.

Następnie uczniowie odebrali nagrody i podziękowania za:

- pracę w sekcjach Samorządu Szkolnego,

- reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych,

Potem uczestnicy konkursów otrzymali zasłużone dyplomy, podziękowania i upominki za udział w

- Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur",

- Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym,

- Małopolskim Konkursie Humanistyczny,

- Małopolskim Konkursie Matematyczny,

- Krakowska Matematyka,

- Alfik Matematyczny, 
- Małopolskim Konkursie Języka Angielskiego

               Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w kolejnych konkursach!

 

17 - 18. 06.2019r.

Dnia 17 czerwca lekcje odbywają się zgodnie z planem. O godz. 9.40 w auli odbędzie się apel podsumowujący rok szkolny 2018/2019 klas VIII i 3 Gim.

 

Dnia 18 czerwca klasy VIII i III gimnazjum wychodzą na UJ.

Natomiast klasy 4-7 mają dzień z wychowawcą.

Dzień z wychowawcą dla klas 4-7

18 czerwca 2019 roku

8.00-10.30 10.30-13.00
Klasa/wychowawca/opiekun sala Klasa/wychowawca/opiekun sala
4a   - K. Migdał A5b 4d – K. Kaczor H
4b – M. Wiertek A11 5a – J. Sadowska B10
4c – A. Bora A9 5b – (zast.) B. Bargieł A14
4e – (zast.) K. Folatko B6 5c (zast.) – M. Wawrzyńska A2
5d – A. Andzlik A7    
6a – M.Biesiadecka A8    
6b – W. Wilk A1    
6c – J. Czarska A3    
7b – (zast.) B. Stachak A6    

Klasa 7a jest nieobecna - wyjście

 

Drodzy Rodzice przyszłorocznych dzieci oddziału przedszkolnego!

Informuję, iż pierwsze spotkanie z rodzicami oraz dziećmi oddziału 0, odbędzie się w dniu 02.09.2019 r. podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego SP z OI nr 151.

Po przywitaniu na auli szkolnej dzieci wraz z rodzicami przejdą do klasy 0. W tym dniu otrzymają Państwo informacje oraz wszelkie potrzebne dokumenty do uzupełnienia. Od 03.09 (wtorek) dzieci przychodzą do oddziału na godzinę 8.00 . Oddział będzie wówczas pracował od godziny 8.00 do godziny 17.00. Informację dotyczącą potrzebnych przyborów, stroju gimnastycznego otrzymają Państwo w dniu 02.09. 2019 r.

                          Z wyrazami szacunku

                                  Wychowawczyni

                                       mgr   Anna Klimczyk

 

Plebiscyt „Uczniowskie bestsellery”

Przedstawiamy wyniki głosowania uczniów naszej szkoły na najciekawsze wg nich tytuły literatury dziecięcej i młodzieżowej

Klasy 1-3

1. M. Widmark – seria Biuro detektywistyczne Lassego i Mai
2. H. Webb – seria Zaopiekuj się mną
3. A. Lingren – Dzieci z Bullerbyn
4. H. J. Chmielewski – seria Tytus, Romek i Atomek
5. J. Tuwim – Słoń Trąbalski
6. G. Kasdepke – Detektyw Pozytywka
7. A. A. Milne – Kubuś Puchatek
8. R. Pisarski – O psie, który jeździł koleją
9. H. Webb – seria Animal Magic
10. Seria: Nela Mała Reporterka

Klasy 4-6

1. C. S. Lewis – seria Opowieści z Narnii
2. J. K. Rowling – seria Harry Potter
3. A. Maleszka – seria Magiczne drzewo
4. F. Molnar – Chłopcy z Palcu Broni
5. E. Hunter – seria Wojownicy
6. R. Riordan – Percy Jackson i bogowie olimpijscy
7. S. Pennypacker – Pax
8. J. Christa – seria Kajko i Kokosz
9. H. J. Chmielewski – seria Tytus, Romek i Atomek
10. M. P. Osborne – seria Magiczny domek na drzewie

 

Klasy 7, 8 i III gimnazjum

1. J. K. Rowling – seria Harry Potter
2. J. Flanagan – seria Zwiadowcy
3. A. de Saint-Exupéry – Mały Książę
4. A. SApkowski – Wiedźmin
5. J. Kinney – Dziennik cwaniaczka
6. J. R. R. Tolkien – Władca pierścieni
7. R. Yancey – Piąta fala
8. A. Fiedler – Dywizjon 303
9. K. Gier – Trylogia czasu
10. N. Yoon – Ponad wszystko

 

Spotkanie autorskie z panią Barbarą Gawryluk

Promujemy literaturę dziecięcą i młodzieżową na wiele różnych sposobów, ale nic nie przebije spotkania z autorem , który opowiada o swoich książkach.
Uczniowie klasy „0” i pierwszych szkoły podstawowej mieli okazję wziąć udział w takim właśnie wyjątkowym spotkaniu z Barbarą Gawryluk - pisarką, tłumaczką i dziennikarką.
Wszyscy zgodnie przyznali, że najchętniej czytają książki o zwierzętach, więc słuchali z wielkim zainteresowaniem barwnych, dowcipnych, czasem przejmujących opowieści o bohaterach książek Pani Gawryluk. Są nimi np. psy, koty, świstaki, świnki morskie, a ich historie, choć zdumiewające, często są prawdziwe.
Spotkanie było wyjątkowe także z tego względu, że autorka tłumaczy serię „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, a książki te biją rekordy popularności wśród najmłodszych czytelników.

mgr Elżbieta Turek, mgr Maria Głowacka, mgr Anna Klimczyk

Wyniki konkursu Kangur Matematyczny dla szkoły podst. i gimnazjum

Z przyjemnością informujemy, że wyniki bardzo dobre i wyróżnienia w konkursie Kangur Matematyczny otrzymali:
WYNIK BDB: Jakub Szurek kl.2, Adam Jarosz kl.3 SP, Samuel Juszkiewicz kl. 4, Mikołaj Boroń kl. 5, Aleksandra Niewitała kl.5,
WYRÓŻNIENIA: Michał Dworakowski, Zofia Bania i Julia Stachura z kl. 2
Magdalena Gumulska, Tomasz Mazur, Julia Żuk i Karol Krzynówek z klas 4,
Sebastian Góral,Szymon Woźny, Michał Koperek z klas 5
Jakub Morozas, Filip Kotarba,Wojciech Raczyński i Bartosz Kiełboń z klas 6
Alicja Malesa z kl. 7
Mariam Baghdasaryan i Paulina Boroń z klas 8
Krzysztof Sikorski z klasy 3 gimnazjum
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!!
                    Nauczyciele matematyki

Wyniki Konkursu Sprachdoktor

Z radością informuję, że najlepsze wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego "Sprachdoktor" uzyskały następujące uczennice:
Mariam Baghdasaryan 8a - 4 miejsce w województwie
Patrycja Jamrozik 8b - 5 miejsce w województwie
Daryna Serogina 8d - 12 miejsce w województwie
Patrycja Przemysławska 8a - 17 miejsce w województwie
Natalia Grabowska 8a - 19 miejsce w województwie
Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów!
                     mgr Anita Mazepa

Podsumowanie zbiórki makulatury w roku szkolnym 2018/2019

Podaję podsumowanie zbiórki makulatury w roku szkolnym 2018/2019 obejmujące rywalizację między klasami. Listy uczniów, którzy przynieśli rekordowe ilości makulatury oraz uczestniczyli we wszystkich czterech zbiórkach zostały wywieszone w segmencie A i B (drzwi, tablice informacyjne). Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.
Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na zakończeniu roku.
mgr Katarzyna Osuch
Miejsca klas na koniec r.sz. 2018/2019 - podsumowanie
SZKOŁA PODSTAWOWA

Czytaj więcej...

Wymiana polsko- niemiecka z partnerską szkołą z Leipzig w Krakowie

W ramach polsko-niemieckiej wymiany szkolnej w dniach 12.05.-18.05.2019 gościliśmy młodzież niemiecką wraz z opiekunami z partnerskiej szkoły SportOberschule z Leipzig (Saksonia).

Czytaj więcej...

3 czerwca 2019r -Egzamin praktyczny na Kartę Rowerową

rowery21Egzamin praktyczny na Kartę Rowerową
(sprawdzenie umiejętności jazdy na rowerze)
odbędzie się 3  czerwca 2019r. na boisku szkolnym
w obecności przedstawiciela Straży Miejskiej - starszego specjalisty pana Jerzego Filipczuka

wg następującego harmonogramu:

klasa 4a i 5b godz. 8.55 - 9.40
                   klasa 4c i 5a godz. 9.50 - 10.35
                            klasa 4e i 5c godz. 10.45 - 11.30
                           klasa 4b i 5d godz. 11.40 - 12.25
                        klasa 4d      godz. 12.45 - 13.30

Warunkiem przeprowadzenia egzaminu jest bezdeszczowa pogoda (wymogi bezpieczeństwa).

                           Egzaminator: mgr Aleksandra Grabowska

 

17.06.2019r.

nauczyciel   Zebranie organizacyjne dla rodziców dzieci przyjętych do klas I na rok szkolny 2019/2020

       odbędzie się 17.06.2019r. godz. 17.00

                  Serdecznie zaraszamy

 

"Kraków- moje miasto" oraz "Krakowska Ósemka - moja dzielnica"

Z ogromną przyjemnością pragniemy donieść, iż w konkursach dzielnicowych "Kraków- moje miasto" oraz "Krakowska Ósemka - moja dzielnica" organizowanych przez Zarząd Dzielnicy VIII, uczniowie naszej Szkoły zajęli następujące miejsca:
II m.(kl.IV-VIII) Katarzyna Hojoł - kl.6a
III m.(kl.I) Martin Diaz-Konieczyński, Anna Szafran
I m.(kl.II) Klemens Oleksy, Urszula Sozańska
I m. (kl.III) Maja Gas, Julian Trojan
                            GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!
Organizatorzy: mgr M.Batko-Kotaś, mgr M.Biesiadecka, mgr E.Klecha

Krakowska Matematyka - "2018/2019"

Z radością informujemy, że uczniowie SP 151:
Samuel Juszkiewicz kl. 4a,

Svetlana Baghdasaryan kl. 5d,

Mikołaj Boroń kl. 5b,

Sebastian Góral kl. 5a,

Michał Koperek kl. 5d,

Szymon Wożny kl. 5c,

Jakub Morozas kl. 6a
ZAJĘLI DRUŻYNOWO I MIEJSCE w matematycznym konkursie dla uczniów klas IV, V i VI szkół podstawowych województwa małopolskiego  KRAKOWSKA MATEMATYKA 2018/2019 "  100 lat Polskiego Towarzystwa Matematycznego"
                       Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
                                        Nauczyciele matematyki.

"LWIĄTKO"

Z ogromną przyjemnością pragnę poinformować, że w tegorocznej edycji konkursu 'Lwiątko"jedną z laureatek w kategorii klasy 7 8 szkoły podstawowej została uczennica naszej szkoły MARIAM BAGHDASARYAN z klasy 8a.
" Lwiątko" to konkurs z fizyki wzorowany na matematycznym "Kangurze".
Opiekunem dydaktycznym była pani Renata Gramatyka.
                                                           Gratulujemy sukcesu

Finał Konkursu Ortograficznego

Z radością informuję, że do finału Dyktanda Języka Niemieckiego "Mistrz Ortografii Niemieckiej" zakwalifikowały się następujące uczennice:
Dariia Lukianchuk 8d
Daryna Serogina 8d
Mariam Baghdasaryan 8a
Patrycja Przemysławska 8a
                                    Gratulacje!!!

Finał odbędzie się 07.06.2019 (piątek) o godz.14.30 w ZSO nr 7, ul. Złoty Róg 30.

Zwrot książek do biblioteki

Do dnia 5 czerwca 2019 r. należy zwrócić do biblioteki szkolnej lektury i inne książki do czytania.
Zwroty podręczników będą przyjmowane w dniach: 6 - 12 czerwca, według ustaleń z wychowawcami.
                                         Nauczyciele bibliotekarze