Search

Uczestnicy Kwesty Listopadowej

Informuję, że w dn. 1 i 2 lisopada 2018 r uczniowie klas 8 wzięli udział w Kweście Listopadowej na rzecz krakowskiego Hospicjum św. Łazarza. zbierając datki na Cmentarzu Pychowickim i Cmentarzu Rakowickim. Bardzo im dziękuję za zaangażowanie i wrażliwość na potrzeby ludzi chorych w imieniu własnym oraz Towarzystwa Przyjaciół Chorych " Hospicjum św. Łazarza".
Uczestnicy Kwesty Listopadowej:
Alina Matlashevska 8a
Maja Hajduk 8a
Michał Gruszka 8a
Igor Skrzela 8a
Al-Msafir Ghadah Ali Jaleel 8b

                  Mariola Wiertek

 

Małopolski Konkurs Matematyczny 2018

Do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Matematycznego zakwalifikowali się:
z klasy 8a - Mariam Baghdasaryan i Andrzej Tataruch
z klasy 8b - Łukasz Włodarczyk
z klasy 8c - Joanna Gawarecka i Filip Śledziński
z klasy 8d - Paulina Boroń
Uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach konkursu

 

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego w roku szkolnym 2018/2019.

Harmonogram Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego
1.Przeprowadzenie etapu szkolnego:18 października 2018 r., godz. 13.00
2.Przeprowadzenie etapu rejonowego:3 grudnia 2018 r., godz. 9.00
3.Przeprowadzenie etapu wojewódzkiego:13 marca 2019 r.
Zakres wiedzy i umiejętności wymaganych na poszczególnych etapach konkursu i wykaz literatury obowiązującej uczestników

Czytaj więcej...

Etap Szkolny Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego

Informujemy, że dnia 09.11.2018 o godzinie 13.00 odbędzie się etap szkolny Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli języka niemieckiego.

 

Małoposlki Konkurs Tematyczny - Informatyka szkoła podstawowa.

Małopolski Konkurs Tematyczny „Od algorytmu do programu” dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego w roku szkolnym 2018/2019
Harmonogram Konkursu Tematycznego „Od algorytmu do programu”
1. Przeprowadzenie etapu szkolnego – 14 listopada 2018
2. Przeprowadzenie etapu rejonowego – 4 lutego 2019
3. Przeprowadzenie etapu wojewódzkiego – 19 marca 2019
Zakres wiedzy i umiejętności wymaganych na poszczególnych etapach konkursu i wykaz literatury obowiązującej uczestników.
https://kuratorium.krakow.pl/wp-content/uploads/2018/09/kti_sp_zal_2_zakres_wiedzy.pdf

 

Rozwój kompetencji kluczowych uczniów i nauczycieli szkół prowadzących kształcenie ogólne na terenie Gminy Miejskiej Kraków rok szkolny 2018

Gmina Miejska Kraków realizuje projekt „Rozwój kompetencji kluczowych uczniów i nauczycieli szkół prowadzących kształcenie ogólne na terenie Gminy Miejskiej Kraków" realizowanego w ramach Poddziałania 10.1.3. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Projekt realizowany jest w okresie 02.07.2018 r. do 30.06.2020 r.

Czytaj więcej...

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Drodzy Rodzice i Uczniowie.

Witamy u progu roku szkolnego 2018/2019

Wkrótce, 3  września, ponownie spotkamy się w murach naszej szkoły.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września według następującego planu:

rozppczecie

godz. 9:00

          klasy 0, I - III- SP 151
godz. 10:00 

           klasy IV - VI  - SP 151

godz. 11:00 

                                                     klasy  VII - VIII - SP 151, III - Gim 23

                       Serdecznie zapraszamy!

 

Komunikat dla rodziców zainteresowanych zapisaniem dziecka do świetlicy na rok szkolny 2018/2019

3 września (PONIEDZIAŁEK)  w świetlicy odbędą się zapisy dzieci  w godzinach 8:30 do 11:30  na nowy rok szkolny 2018/2019

Świetlica Szkolna czynna od 4 września w godzinach od  7:00  do 17:00

                                                Serdecznie zapraszamy!

Regulamin świetlicy do pobrania (plik w formacie PDF)

Karta zapisu dziecka do świetlicy do pobrania (plik w formacie PDF)

 

Niezbędnik pierwszoklasisty

Co nam będzie potrzebne w klasie 1

Piórnik:

  • kredki ołówkowe,
  • ołówki miękkie typu B,
  • gumka,
  • temperówka,
  • klej w sztyfcie + zapasowy,
  • nożyczki,
  • linijka,

Zeszyt 32 kartkowy w kratkę – dzienniczek,

Zeszyt w wąskie linie 16 kartkowy,

Zeszyt w kratkę 16 kartkowy,

  • kolorowy papier - średni zeszyt,
  • opakowanie plasteliny
  • blok z kolorowymi kartkami,
  • blok techniczny,
  • blok rysunkowy A4
  • blok rysunkowy biały A3
  • teczka papierowa z gumką,
  • farby plakatowe, 2 pędzle - cienki i gruby, kubek na wodę
  • Worek na pantofle - obuwie zamienne,
  • Strój gimnastyczny: biały podkoszulek, getry/spodenki czarne, tenisówki
  • Strój na basen ( czepek, klapki, kostium, ręcznik )

 

Komunikat - 26.06.2018r.

Szanowni Państwo

od 1 lipca 2018 roku można  złożyć  przez Internet wnioski o świadczenia wychowawcze (500+) oraz świadczenie dobry start (300+). Szczegóły www.sprawyspoleczne.krakow.pl

                                             Z poważaniem

                                                 Jan Żądło

                              Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych

 

Wakacje 2018

 
bootwate
Życzymy wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji,  miłego wypoczynku  i uśmiechu na co dzień, oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.
Wakacje to czas odpoczynku od książek, zeszytów, szkoły, porannego wstawania.
Wielu z nas będzie miało możliwość poznawania najpiękniejszych zakątków naszej ojczyzny.
Wędrówki szlakami górskimi, jeziora, morze - pozostaną na zawsze najpiękniejszymi wakacyjnymi wspomnieniami młodości.
 
Życzymy wszystkim, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.
                                        Do zobaczenia we wrześniu!
 

22.06.2018r. Uroczyste Zakończenie roku szkolnego

21 czerwca tradycyjnie dzień z wychowawcą - uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2017/2018

Klasy I - III  SP151 oraz II i III Gim. – 8.00 – 10.30,

9.30 – apel w auli dla klas I – III  SP151

klasy  IV – VIII SP151 – 10.30 – 13.00

10.30 - apel w auli dla klas IV – VII  SP151

Koniec roku szkolnego tuż, tuż - rozdanie nagród - podsumowanie działalności i osiągnięć.

Tuż przed rozdaniem świadectw 21 czerwca, podczas apelu, nastąpiło podsumowanie roku szkolnego 2017/2018 - działalności szkolnych organizacji, konkursów przedmiotowych i tematycznych, organizowanych w szkole.

Następnie uczniowie odebrali nagrody i podziękowania za:

- pracę w sekcjach Samorządu Szkolnego,

- reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych,

Potem uczestnicy konkursów otrzymali zasłużone dyplomy, podziękowania i upominki za udział w:

- „Rowerowy Maj” – konkurs STARSOWY

- Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur",

-Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym 2018,

- Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym,

- Małopolskim Konkursie Humanistyczny,

- Małopolskim Konkursie Matematyczny,

- Krakowska Matematyka,

- Alfik Matematyczny, 
- Małopolskim Konkursie Języka Angielskiego
- Konkurs -Rowerem Bezpiecznie po Krakowie.

               Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w kolejnych konkursach!

 

 Dnia 22. 06. 2018r. uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

 Godz. 9.00 - klasy III Gim. rozdanie świadectw

 Godz. 10.00 - klasy 4 – 7 SP151 oraz IIGim. – apel i rozdanie świadectw

 Godz. 11.00 - klasy 0 - 3 SP151– apel i rozdanie świadectw

 

 

Wyniki konkursu humanistycznego OMNIBUS 2018:

Z prawdziwą radością i dumą prezentujemy wyniki konkursu humanistycznego OMNIBUS 2018:
W kategorii klas VII:
1. Nagroda Główna(tygodniowy pobyt na obozie naukowym) - Patrycja Jamrozik (1. miejsce w woj., 2.miejsce w kraju)
2. Oliwia Pazdro (3. miejsce w woj.)
3. Paulina Boroń
Weronika Mazur
Wyróżnienia:
Andrzej Tataruch, Radosław Cieśla, Zofia Marzec, Natalia Grabowska, Gabriela Sokołowska, Magdalena Woźniczka, Emilia Matecka, Anita Studnicka;
W kategorii klas VI:
Wyróżnienia:
Mikołaj Kmiecik, Rafał Nieć;
W kategorii klas V:
1. Aleksander Styrna (3. miejsce w woj.)
2. Jakub Morozas
Wyróżnienia:
Dariia Sakhno, Weronika Krych, Milena Hałucha, Joanna Korniak, Wojciech Raczyński, Amelia Zemanek;
W kategorii klas IV:
1. Tadeusz Szumiec (5. miejsce w woj.)
2. Szymon Woźny
3. Barbara Serafin
Wyróżnienia:
Aleksandra Niewitała, Oliwier Krupa, Zuzanna Juszczyk, Jan Czosnowski;
W kategorii klas III
1. Szymon Sukiennik (2. miejsce w woj.)
Wyróżnienie:
Samuel Juszkiewicz;

Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym, a także dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczny udział (65 uczniów) !
Zespół Humanistów SP151

 

STARSOWA INICJATYWA

9 czerwca podczas Święta ul. Lipińskiego tradycyjnie jedną z konkurencji był mini rowerowy tor przeszkód na czas. W ramach realizacji programu STARS uczniowie i rodzice w skupieniu pokonywali jego stacje. Udanej zabawie towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda.

Szkolni koordynatorzy programu STARS i pan Łukasz Babulski z Towarzyszenia Miasto Rowerów

Konkurs Kulinarno- Językowy "Polskie Smaki dla Brytyjczyka" w ramach obchodów Święta Ulicy Lipińskiego- 9 czerwca 2018r.

Ogłaszamy wyniki Konkursu pt. 'Polskie Smaki dla Brytyjczyka' , który odbył się w sobotę 9 czerwca podczas Święta Ul. Lipińskiego w naszej Szkole.  Zadaniem zgłoszonych drużyn - uczniów z klas 5-7 SP, było wykonanie budowli symbolizujących Polskę za pomocą produktów spożywczych.
Wszystkie prace zachwyciły jury oraz gości, którzy przybyli do szkolnej stołówki aby podziwiać efekty pracy naszych kucharzy.
Każdej powstałej budowli towarzyszył anglojęzyczny opis prezentujący wybrany symbol.
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami, a szczególne wyróżnienie przyznano Kacprowi Skotarskiemu - reprezentantowi kl. 7c za wykonanie tortu z godłem Polski oraz Aleksandrze Turakiewicz, Kamili Zembroń i Amelii Radziszewskiej, wyjątkowo reprezentującym kl. 4, za efektowne wykonanie polskiej flagi. Reprezentantki klas 5 - Dariia Sakhno, Hania Pasiok oraz Hania Mazur przedstawiły nam Legendę o Smoku Wawelskim, a uczeń Wojciech Raczyński zachwycił okazałą budowlą Kościoła Mariackiego. Uczennica Katarzyna Hojoł, również z kl. 5, wykonała smakowitą flagę Polski.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w Konkursie za rok!

Anglistki SP: mgr Agnieszka Szczepaniak i mgr Weronika Machinko 


 

Konkurs Ortograficzny dla klas drugich

5 czerwca  2018r odbył się w naszej szkole  Konkurs Ortograficzny dla klas drugich

Tytuł  "Mistrza Ortografii"  zdobyła uczennica klasy 2b

                            Zosia Hilczer

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział 

organizator konkursu mgr Anna Lewińska

 

XXI ŚWIĘTO ULICY LIPIŃSKIEGO

Serdecznie zapraszamy na XXI ŚWIĘTO ULICY LIPIŃSKIEGO
A to Polska właśnie... - piknik patriotyczny w setną rocznicę odzyskania niepodległości
dnia 9 czerwca 2018 w godzinach 9.00-12.00
W programie:
- przegląd piosenki patriotycznej (aula);
- ścieżka zdrowia dla klas 0-VII (stacje sportowe + harcerze + stacje językowe + slalom rowerowy STARS) (boisko szkolne);
- warsztaty polskiej biżuterii (świetlica);
-konkurs na najpiękniejszy kostium patriotyczny (harcówka);
- straż pożarna, wojsko, harcerze, stoisko płatnerza (boisko szkolne);
- wernisaż prac plastycznych - A to Polska właśnie (aula);
-animacje dla dzieci - malowanie buziek+ flagi (harcówka);
- multimedialny konkurs języka angielskiego dla klas I-IV (sala B5);
-polska kuchnia dla Brytyjczyków - konkurs kulinarny dla uczniów klas V-VII (stołówka szkolna);
-grochówka wojskowa (stołówka szkolna);
- nagrody :)
                                          Nie może Ciebie zabraknąć !

 

Przeglądzie Form Artystycznych Uczniów Szkół Integracyjnych „Pod Żabim Parasolem”

We wtorek – 29.05.18 klasa 1a reprezentowała naszą szkolę na 18 – Przeglądzie Form Artystycznych Uczniów Szkół Integracyjnych „Pod Żabim Parasolem” obywającym się w Szkole Podstawowej nr 148 w Krakowie. Ponieważ przegląd obchodził swoje osiemnaste urodziny wszystko odbyło się zgodnie z urodzinowymi procedurami: były balony, świeczki, śpiewano sto lat i składano życzenia.

Klasa 1a zaprezentowała przedstawienie pt. „Zamieszanie w krainie bajek” . Na scenie pojawili się bohaterowie najbardziej znanych bajek: Jaś , Małgosia, Czerwony Kapturek, Baba Jaga, krasnoludki, Kot w Butach, wilk i inni. Na koniec występów każda klasa otrzymała drobne prezenty. Nagrodzeni zostali też uczniowie biorący udział w urodzinowym konkursie plastycznym, z naszej szkoły była to trójka uczniów.

 

IX edycja dla uczniów klas IV- VII oraz „ Kraków – moje miasto” - XVI edycja dla uczniów klas 1-3.

W piątek 25.05.18 w auli szkoły odbyła się uroczystość wręczenia nagród z dwóch międzyszkolnych konkursów dla Szkół Podstawowych pod patronatem rady dzielnicy VIII: „Krakowska VIII - moja dzielnica” - IX edycja dla uczniów klas IV- VII oraz „ Kraków – moje miasto” - XVI edycja dla uczniów klas 1-3. Konkursy odbyły się 18.05.18 w naszej szkole. Nagrody wręczyła P. dyrektor Justyna Sikorska-Grzyb i radna dzielnicy VIII Pani Renata Piętka. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.  

 

Konkurs plastyczno - multimedialny z języka angielskiego pt. London's Attractions 2018 dla klas 5

Z radością prezentujemy wyniki konkursu plastyczno- multimedialnego z języka angielskiego pt. London's Attractions 2018 dla klas 5:
1 miejsce: Wojciech Raczyński kl.5a
2 miejsce: Izabela Przemysławska i Natalia Korzec (praca wspólna) kl.5b
3 miejsce: Katarzyna Hojoł kl.5a
Wyróżnienia:
Mykita Lytsus kl.5c (prezentacja multimedialna)
Aleksandra Tkaczyk kl.5b
Joanna Korniak kl.5a
         Opiekunowie konkursu:

mgr Agnieszka Szczepaniak, mgr Weronika Machinko